Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą postarać się, by był to dzień szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstag wünschen

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym pomysłem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo efektownie). Dobrze postawić także na słodsze przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia odbywać się będą liczne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.