Jak zagospodarować ścianę nad pokojem

Urządzenie własnego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim zaczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga solidnego rozplanowania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych czasopism.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi czas również na mniej znaczące elementy wystroju domu. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio o nią zadbać, gdyż każdy z mieszkańców będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten pomysł, przydadzą się rodzinne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby rozwieszać familijne fotografie.

Oryginalnym sposobem na zagospodarowanie ściany nad schodami jest umieszczenie na niej dostosowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było wyjść na grecką uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

happy birthday greetings