Kiedy się zmotywować do okazje z nadwagą

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan ducha pogarsza się. Ogarnia nas smutek, marazm i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych. Unikamy widywania się z przyjaciółmi. 

Paraliżuje nas strach przed tym co pomyślą o nas ludzie. Należy więc odchudzić się. Pierwszym działaniem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład kolejna bluzka, nowe spodnie, wycieczka w wymarzone miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, komplement przyjaciół czy adoracja w oczach innych ludzi . Jak więc zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie gdy odniesiesz cel. To pomoże Ci przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i wyróżniaj nawet za małe sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, krawat .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym celem będzie, kto pierwszy schudnie kilka kilogramów. Ściganie się zazwyczaj pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.